Vishay/Vitramon VJ0805D220MXAAC
VJ0805D220MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D220MXAAC
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D220MXAAC.pdf
Availability of VJ0805D220MXAAC
QUANTITY
VJ0805D220MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D220MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D220MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D220MXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D220MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D220MXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D220MXAAC
CONN TERM BLOCK 3.81MM 3POS IDC datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SW USB 2.0 10-TQFN datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" 0.50MM 19POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf