Vishay/Vitramon VJ0805D221JLAAT
VJ0805D221JLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D221JLAAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D221JLAAT.pdf
Availability of VJ0805D221JLAAT
QUANTITY
VJ0805D221JLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D221JLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D221JLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D221JLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D221JLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D221JLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D221JLAAT
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO41 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 2W MFLAT datasheet.pdf
CONTROL LOGIC CPU 448K PROG datasheet.pdf
LED 7-SEG 3DIGIT ORN 0.52" CA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 3/0 AWG RED 500' datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf
500 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
"MICRO 51C P 30"" WHT FLOAT NI" datasheet.pdf