Vishay/Vitramon VJ0805D221KXAAJ
VJ0805D221KXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D221KXAAJ
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D221KXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D221KXAAJ
QUANTITY
VJ0805D221KXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D221KXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D221KXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D221KXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D221KXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D221KXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D221KXAAJ
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 320W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 67.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG LDO NEG AD 1.5A datasheet.pdf