Vishay/Vitramon VJ0805D221MXCAR
VJ0805D221MXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D221MXCAR
Brief Description
CAP CER 220PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D221MXCAR.pdf
Availability of VJ0805D221MXCAR
QUANTITY
VJ0805D221MXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D221MXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D221MXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D221MXCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D221MXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D221MXCAR Details Description
Related parts for VJ0805D221MXCAR
CABLE LVC/SE 8DSUB 68HP 1.25M datasheet.pdf
FILTER SGL PHASE EXTER POWER 16A datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W 5V 400MA datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
RES 17.4 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 38VWM 67.8VC SMCJ datasheet.pdf
VT04 PREVENTIVE MAINT KIT datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf