Vishay/Vitramon VJ0805D240KLAAC
VJ0805D240KLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240KLAAC
Brief Description
CAP CER 24PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240KLAAC.pdf
Availability of VJ0805D240KLAAC
QUANTITY
VJ0805D240KLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240KLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240KLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240KLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240KLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240KLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D240KLAAC
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
72547-001-SCA-2 PLUG CONN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK EURO 3POS datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 14VC DFN10062 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf