Vishay/Vitramon VJ0805D240MXCAP
VJ0805D240MXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D240MXCAP
Brief Description
CAP CER 24PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D240MXCAP.pdf
Availability of VJ0805D240MXCAP
QUANTITY
VJ0805D240MXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D240MXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D240MXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D240MXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D240MXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D240MXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D240MXCAP
CONN HEADER .100 DUAL STR 48POS datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO7 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W datasheet.pdf