Vishay/Vitramon VJ0805D241MLBAT
VJ0805D241MLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D241MLBAT
Brief Description
CAP CER 240PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D241MLBAT.pdf
Availability of VJ0805D241MLBAT
QUANTITY
VJ0805D241MLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D241MLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D241MLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance240pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D241MLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D241MLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D241MLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D241MLBAT
IC DIFF LINE DRIVER/REC 8-SOIC datasheet.pdf
SURGE SUPP THYRISTOR 135V TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 115KBPS 8LFCSP datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 6A 600V GBU datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 1A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 420MA 450 MOHM datasheet.pdf