Vishay/Vitramon VJ0805D270FXXAJ
VJ0805D270FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270FXXAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270FXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D270FXXAJ
QUANTITY
VJ0805D270FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270FXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270FXXAJ
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 9POS VERT 5MM datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 600V 200A NF SER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 25 V datasheet.pdf