Vishay/Vitramon VJ0805D270JLBAJ
VJ0805D270JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270JLBAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D270JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D270JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D270JLBAJ
CONN AUDIO 3POS FEMALE PANEL MNT datasheet.pdf
IC MPU Z180 20MHZ 64DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 55W datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 6POS datasheet.pdf
OSC XO 125.009MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 14AWG WHITE 250' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 100MA 125V datasheet.pdf