Vishay/Vitramon VJ0805D270JXAAC
VJ0805D270JXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270JXAAC
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270JXAAC.pdf
Availability of VJ0805D270JXAAC
QUANTITY
VJ0805D270JXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270JXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270JXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270JXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270JXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270JXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D270JXAAC
IDC CABLE - MSR40K/MC40G/MCF40K datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF SGL 70V SOT-23 datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 16SO datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 500KSPS 32TQFN datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 610MA 520 MOHM datasheet.pdf