Vishay/Vitramon VJ0805D270KLBAC
VJ0805D270KLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270KLBAC
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270KLBAC.pdf
Availability of VJ0805D270KLBAC
QUANTITY
VJ0805D270KLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270KLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270KLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270KLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270KLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270KLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D270KLBAC
IC FPGA 192 I/O 240PQFP datasheet.pdf
CERAMIC RESONATOR 420 KHZ datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 32V SC-82AB datasheet.pdf
IC ADC 10BIT PAR 30MHZ 28-SSOP datasheet.pdf
RES 1.10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC4310-1 datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 230MA 180 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf