Vishay/Vitramon VJ0805D270KXPAP
VJ0805D270KXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D270KXPAP
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D270KXPAP.pdf
Availability of VJ0805D270KXPAP
QUANTITY
VJ0805D270KXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D270KXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D270KXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D270KXPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D270KXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D270KXPAP Details Description
Related parts for VJ0805D270KXPAP
CONN HEADER VERT .100 40POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf