Vishay/Vitramon VJ0805D271FLAAT
VJ0805D271FLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271FLAAT
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271FLAAT.pdf
Availability of VJ0805D271FLAAT
QUANTITY
VJ0805D271FLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271FLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271FLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271FLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271FLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271FLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D271FLAAT
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
PRESSED BAR MAGNET .156 X .078" datasheet.pdf
RESISTOR METAL FILM 1W 18.7K OHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CRIMP-SET PZ 6/5 T datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
IC ISODRIVER 1CH 0.6A SMD datasheet.pdf
IC FIFO 524X18 2.5V 5NS 240BGA datasheet.pdf