Vishay/Vitramon VJ0805D271JLPAR
VJ0805D271JLPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271JLPAR
Brief Description
CAP CER 270PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271JLPAR.pdf
Availability of VJ0805D271JLPAR
QUANTITY
VJ0805D271JLPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271JLPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271JLPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271JLPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271JLPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271JLPAR Details Description
Related parts for VJ0805D271JLPAR
GROMMET EDGE SOLID PE NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
SENS PROX CAP M12 4MM AC2W-NO datasheet.pdf
VARISTOR 900V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IMPACT ORTHO DC 5X10 GL SN datasheet.pdf
40 MODII HDR SR SFMNT B/A .100 datasheet.pdf
SPRG TERM BLK HORIZ 500MM 2CGREE datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 100 POS 100 C/L datasheet.pdf