Vishay/Vitramon VJ0805D271JXPAR
VJ0805D271JXPAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271JXPAR
Brief Description
CAP CER 270PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271JXPAR.pdf
Availability of VJ0805D271JXPAR
QUANTITY
VJ0805D271JXPAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271JXPAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271JXPAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271JXPAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271JXPAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271JXPAR Details Description
Related parts for VJ0805D271JXPAR
IC DECODER/DEMUX DUAL 2-4 16SOIC datasheet.pdf
SW DIP RECESSED UNSEAL 7POS 30V datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 14A TO-247 datasheet.pdf
IC LOAD SW HGH SIDE 1.2A 4-TMLF datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FEED-THROUGH TERM BLOCK 24-12AWG datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
MF BMI VERT MFBL V0 40CKT datasheet.pdf
RES 1.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 650MA 550 MOHM TH datasheet.pdf