Vishay/Vitramon VJ0805D271MLBAT
VJ0805D271MLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271MLBAT
Brief Description
CAP CER 270PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271MLBAT.pdf
Availability of VJ0805D271MLBAT
QUANTITY
VJ0805D271MLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271MLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271MLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271MLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271MLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271MLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D271MLBAT
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
GDT 250V 20KA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.78M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC 214AB datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LTC3588-1 datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
508 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
JT/LJT SIZE 12 PIN PCB CONTACT datasheet.pdf
60 MHz, 2000 V/us Monolithic Op Amp IC datasheet.pdf