Vishay/Vitramon VJ0805D271MXXAT
VJ0805D271MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D271MXXAT
Brief Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D271MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D271MXXAT
QUANTITY
VJ0805D271MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D271MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D271MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D271MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D271MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D271MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D271MXXAT
FIXED IND 12UH 10.3A 7 MOHM TH datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 60POS datasheet.pdf
SHOCK RESIST 20MM FNO-2 LENS datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 33 OHM 12SRT datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
M805 10C 10#20HD PIN RECP OM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO/NC 10A 120V datasheet.pdf