Vishay/Vitramon VJ0805D2R0BXCAP
VJ0805D2R0BXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R0BXCAP
Brief Description
CAP CER 2PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R0BXCAP.pdf
Availability of VJ0805D2R0BXCAP
QUANTITY
VJ0805D2R0BXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R0BXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R0BXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R0BXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R0BXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R0BXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R0BXCAP
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 180MA 9.8 OHM TH datasheet.pdf
POWER STRIP 24" 20A 8OUT 15'C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 410MW SOD123 datasheet.pdf