Vishay/Vitramon VJ0805D2R0CXAAJ
VJ0805D2R0CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R0CXAAJ
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R0CXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R0CXAAJ
QUANTITY
VJ0805D2R0CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R0CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R0CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R0CXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R0CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R0CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R0CXAAJ
KEYBOARD 61KEY VANDAL RESIS POLY datasheet.pdf
ADM40T/AE40G/X datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE SOCKET 2POLE MAGENTA datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CGRID VT BKWY HDR 30 SAU 78CKT ( datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW SOD123 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf