Vishay/Vitramon VJ0805D2R1DXPAJ
VJ0805D2R1DXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R1DXPAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R1DXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R1DXPAJ
QUANTITY
VJ0805D2R1DXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R1DXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R1DXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R1DXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R1DXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R1DXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R1DXPAJ
IC MULT DRVR/RCVR LP 20-DIP datasheet.pdf
PANEL SIDE 63X28X0.8" GREY 1/PR datasheet.pdf
PAC-CTLX-SD25-V5 CBL ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 3W DO214AC datasheet.pdf
G9SB-301-D AC/DC24 datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 200MA 3.648 OHM datasheet.pdf
POT 2.5K OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A W/O LEVER datasheet.pdf
MICRO 31C S 24" RBW FLOAT NI datasheet.pdf