Vishay/Vitramon VJ0805D2R4DLXAJ
VJ0805D2R4DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R4DLXAJ
Brief Description
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R4DLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R4DLXAJ
QUANTITY
VJ0805D2R4DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R4DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R4DLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R4DLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R4DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R4DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R4DLXAJ
HOOK-UP STRND 12AWG BLUE 100' datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 12 VDC 8 datasheet.pdf
CONN HEADR INVRTD 64POS STR PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR DIN RAIL DC 10A 32V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM PNP 792MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 100MA 250VAC 48VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf