Vishay/Vitramon VJ0805D2R7BLBAC
VJ0805D2R7BLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7BLBAC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7BLBAC.pdf
Availability of VJ0805D2R7BLBAC
QUANTITY
VJ0805D2R7BLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7BLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7BLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R7BLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R7BLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R7BLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R7BLBAC
RACK ALUM 13X17X10.5 BLK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 56VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
INSULATION DIE ASP-P-2QD1087I2 datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf