Vishay/Vitramon VJ0805D2R7BXXAJ
VJ0805D2R7BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7BXXAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R7BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D2R7BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R7BXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R7BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R7BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R7BXXAJ
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CARDEDGE 22POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1.2 UNF 5V 12" datasheet.pdf
SWITCH ROLL SPST-NC 11A QC TERM datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
115/50 600RPM CCW datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.24 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SOCKET 2.54MM 16 PINS datasheet.pdf