Vishay/Vitramon VJ0805D2R7CXAAC
VJ0805D2R7CXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7CXAAC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7CXAAC.pdf
Availability of VJ0805D2R7CXAAC
QUANTITY
VJ0805D2R7CXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7CXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7CXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R7CXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R7CXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R7CXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D2R7CXAAC
CONN HEADER 24POS RT ANG GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 350mA Automotive, Signage 16-TQFN (5x5) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 320MA 940 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC USB SERIAL BASIC UART 16QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf