Vishay/Vitramon VJ0805D2R7CXBAP
VJ0805D2R7CXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7CXBAP
Brief Description
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7CXBAP.pdf
Availability of VJ0805D2R7CXBAP
QUANTITY
VJ0805D2R7CXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7CXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7CXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R7CXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R7CXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R7CXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D2R7CXBAP
RES SMD 82K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 13.08MM datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 50POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MT PINS KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf