Vishay/Vitramon VJ0805D2R7DLPAJ
VJ0805D2R7DLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D2R7DLPAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D2R7DLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D2R7DLPAJ
QUANTITY
VJ0805D2R7DLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D2R7DLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D2R7DLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D2R7DLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D2R7DLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D2R7DLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D2R7DLPAJ
CAP TANT 3.3UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC 1.62V SUPPLY MONITOR SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 400MA 580 MOHM datasheet.pdf
TERMI-BLOK HDR 180, 5MM P.MULT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 2.5KV AXIAL datasheet.pdf