Vishay/Vitramon VJ0805D300GXXAC
VJ0805D300GXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300GXXAC
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300GXXAC.pdf
Availability of VJ0805D300GXXAC
QUANTITY
VJ0805D300GXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300GXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300GXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300GXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300GXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300GXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D300GXXAC
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOP datasheet.pdf
MODULE SKT MPLAB PM3 8DFN/20QFN datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
NBC- 5 0-93E/FSD SCO US datasheet.pdf
68UF 400V 16X35MM 105C 4000H datasheet.pdf