Vishay/Vitramon VJ0805D300MLCAJ
VJ0805D300MLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D300MLCAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D300MLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D300MLCAJ
QUANTITY
VJ0805D300MLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D300MLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D300MLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D300MLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D300MLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D300MLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D300MLCAJ
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN SOCKET (2)18AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
IC RESET MPU LP SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 6-TDFN datasheet.pdf
TVS DIODE 50VWM 15VC TSLP4 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
DISPLAY DUAL DIGIT 0.3" YLW-GRN datasheet.pdf
STAND SUBMINI SNAP-ACTION 5-6A datasheet.pdf
DIN-POWER F023MS-3 0C1-2 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf