Vishay/Vitramon VJ0805D301KLCAR
VJ0805D301KLCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301KLCAR
Brief Description
CAP CER 300PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301KLCAR.pdf
Availability of VJ0805D301KLCAR
QUANTITY
VJ0805D301KLCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301KLCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301KLCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301KLCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301KLCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301KLCAR Details Description
Related parts for VJ0805D301KLCAR
RES SMD 169K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
LED HB MODULE datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf