Vishay/Vitramon VJ0805D620GLBAP
VJ0805D620GLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D620GLBAP
Brief Description
CAP CER 62PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D620GLBAP.pdf
Availability of VJ0805D620GLBAP
QUANTITY
VJ0805D620GLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D620GLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D620GLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D620GLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D620GLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D620GLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D620GLBAP
CONN RECEPT 5POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
Connector Header 68 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 37A TO220AB datasheet.pdf