Vishay/Vitramon VJ0805D301MXCAR
VJ0805D301MXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301MXCAR
Brief Description
CAP CER 300PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301MXCAR.pdf
Availability of VJ0805D301MXCAR
QUANTITY
VJ0805D301MXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301MXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301MXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301MXCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301MXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301MXCAR Details Description
Related parts for VJ0805D301MXCAR
CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
BOARD INTRFC FOR SH7211 datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.5A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
30-4-WN 80601375191 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf