Vishay/Vitramon VJ0805D301MXXAT
VJ0805D301MXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D301MXXAT
Brief Description
CAP CER 300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D301MXXAT.pdf
Availability of VJ0805D301MXXAT
QUANTITY
VJ0805D301MXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D301MXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D301MXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D301MXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D301MXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D301MXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D301MXXAT
EVALUATION MOD FOR TLV320AIC1106 datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A SOT-223 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.2A SSOT-6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 3W DO214AA datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
10M ENCODER CABLE CRGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
330UF 385V 35X35MM 85C 12000H datasheet.pdf