Vishay/Vitramon VJ0805D330FLAAJ
VJ0805D330FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330FLAAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D330FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D330FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330FLAAJ
BATTERY PACK NICAD 6.0V 4000MAH datasheet.pdf
IC TRIPLE DRVR/RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
BOARDMOUNT HEADER .050" 20POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf