Vishay/Vitramon VJ0805D330FLCAC
VJ0805D330FLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330FLCAC
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330FLCAC.pdf
Availability of VJ0805D330FLCAC
QUANTITY
VJ0805D330FLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330FLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330FLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330FLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330FLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330FLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D330FLCAC
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FITTING TEE VERTICAL LGRY 4X4" datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf