Vishay/Vitramon VJ0805D330FLPAP
VJ0805D330FLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330FLPAP
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330FLPAP.pdf
Availability of VJ0805D330FLPAP
QUANTITY
VJ0805D330FLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330FLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330FLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330FLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330FLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330FLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D330FLPAP
HEX STANDOFF 8-32 BRASS 1/2" datasheet.pdf
SFC 0/12 BLU 200/BX datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SAMPLING HS 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS .6MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRAIGHT PIN datasheet.pdf
SHEET PLYMR 12.7X101.6MM 5/PK datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf