Vishay/Vitramon VJ0805D330GLAAJ
VJ0805D330GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330GLAAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330GLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D330GLAAJ
QUANTITY
VJ0805D330GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330GLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330GLAAJ
IC OPAMP GP 83MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC CRO 2970-3230 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
38999 I CON 12 SKT datasheet.pdf
RES 6K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 38.4000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf