Vishay/Vitramon VJ0805D330JLPAJ
VJ0805D330JLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330JLPAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330JLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D330JLPAJ
QUANTITY
VJ0805D330JLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330JLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330JLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330JLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330JLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330JLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330JLPAJ
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 3.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG6 18AWG 500' datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.49K OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC FPGA 734 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
MINI WECO PTCH PLUG CRMP STR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN SOCKET 3W3 F 20A datasheet.pdf