Vishay/Vitramon VJ0805D330JLXAC
VJ0805D330JLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330JLXAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330JLXAC.pdf
Availability of VJ0805D330JLXAC
QUANTITY
VJ0805D330JLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330JLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330JLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330JLXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330JLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330JLXAC Details Description
Related parts for VJ0805D330JLXAC
IC BUS BUFF TRI-ST DL 8DSBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DFN datasheet.pdf
CONN HDR BKWAY SMD TIN 88POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.99 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP CER 50PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CBL SKT RA CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 220 PF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf