Vishay/Vitramon VJ0805D330JXCAP
VJ0805D330JXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330JXCAP
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330JXCAP.pdf
Availability of VJ0805D330JXCAP
QUANTITY
VJ0805D330JXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330JXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330JXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330JXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330JXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330JXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D330JXCAP
CAP FILM 0.075UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 6MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SHELL MALE INSERT PANEL M12 datasheet.pdf
DATALINE SURGE SUPPRESS DIN RAIL datasheet.pdf
RES 15.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.07 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A ITO220AC datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.8V datasheet.pdf