Vishay/Vitramon VJ0805D330KLAAJ
VJ0805D330KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330KLAAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330KLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D330KLAAJ
QUANTITY
VJ0805D330KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330KLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330KLAAJ
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM DO201AE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 3KW 400V datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LOG datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.1W SSM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
MICRO 51C S 20" WHT JACKS NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.68A 225 MOHM datasheet.pdf