Vishay/Vitramon VJ0805D330MLCAJ
VJ0805D330MLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330MLCAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330MLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D330MLCAJ
QUANTITY
VJ0805D330MLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330MLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330MLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330MLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330MLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330MLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330MLCAJ
RETRACT SHEATH PLUG/JACK 36" RED datasheet.pdf
IC LITH-ION FAST CHARGER 16-DIP datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 6 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR 18-22 AWG datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
INSULATING SLEEVE COLOR: GRAY datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf