Vishay/Vitramon VJ0805D331FLCAT
VJ0805D331FLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331FLCAT
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331FLCAT.pdf
Availability of VJ0805D331FLCAT
QUANTITY
VJ0805D331FLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331FLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331FLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331FLCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331FLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331FLCAT Details Description
Related parts for VJ0805D331FLCAT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 240V datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC50S/AE50G/CPC50S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS datasheet.pdf
IC DAC 12BIT CUR OUT 64-QFN datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 454MA 900 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.77KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf