Vishay/Vitramon VJ0805D331FLXAJ
VJ0805D331FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331FLXAJ
Brief Description
CAP CER 330PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331FLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D331FLXAJ
QUANTITY
VJ0805D331FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331FLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D331FLXAJ
TRANS NPN 60V 0.7A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 45A DC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PREMIUM TONE PROBE KIT 50HZ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf