Vishay/Vitramon VJ0805D331KLXAJ
VJ0805D331KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331KLXAJ
Brief Description
CAP CER 330PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D331KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D331KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D331KLXAJ
TRANS NPN 100V 6A SOT-223 datasheet.pdf