Vishay/Vitramon VJ0805D331KXCAR
VJ0805D331KXCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331KXCAR
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331KXCAR.pdf
Availability of VJ0805D331KXCAR
QUANTITY
VJ0805D331KXCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331KXCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331KXCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331KXCAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331KXCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331KXCAR Details Description
Related parts for VJ0805D331KXCAR
IC 2.55V P-P 20% TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC TV/VCR TUNER W/CONVRT 38TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf