Vishay/Vitramon VJ0805D331KXCAT
VJ0805D331KXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331KXCAT
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331KXCAT.pdf
Availability of VJ0805D331KXCAT
QUANTITY
VJ0805D331KXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331KXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331KXCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331KXCAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331KXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331KXCAT Details Description
Related parts for VJ0805D331KXCAT
CAP CER 820PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC 12BIT BIN RIPPL COUNTR 16SOIC datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC LINE INTERFACE T1/E1 28PLCC datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT UM5-4848 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.2A 13 MOHM SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 25C P 12" WHT JACKP datasheet.pdf
CAP FILM 0.068 UF 10% 1000VDC datasheet.pdf