Vishay/Vitramon VJ0805D331KXXAJ
VJ0805D331KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331KXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D331KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D331KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D331KXXAJ
EVALUATION BOARD 1 ISL6232 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR HI-SPD 16SOIC datasheet.pdf
CONN CIRC W/SOCKETS 21POS CRIMP datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC PWR LINE COMM SOC 56QFN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6800UF 8V CHA MNT datasheet.pdf