Vishay/Vitramon VJ0805D360MLCAC
VJ0805D360MLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360MLCAC
Brief Description
CAP CER 36PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360MLCAC.pdf
Availability of VJ0805D360MLCAC
QUANTITY
VJ0805D360MLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360MLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360MLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360MLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360MLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360MLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D360MLCAC
IC OTP 512KBIT 120NS 28TSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 2X15V 120W datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 31POS datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
REFLECTOR RND 1POS 49.9MM 25.5MM datasheet.pdf