Vishay/Vitramon VJ0805D360MXAAJ
VJ0805D360MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360MXAAJ
Brief Description
CAP CER 36PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D360MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D360MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)