Vishay/Vitramon VJ0805D360MXBAP
VJ0805D360MXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D360MXBAP
Brief Description
CAP CER 36PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D360MXBAP.pdf
Availability of VJ0805D360MXBAP
QUANTITY
VJ0805D360MXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D360MXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D360MXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D360MXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D360MXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D360MXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D360MXBAP
CHOKE COMMON MODE 15MH PC MNT datasheet.pdf
TRANS NPN 250V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE STR FMALE 3POS SGL-END 2M datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BROWN 5000' datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POT 100 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
508 TB SPR PLU MIDDLE datasheet.pdf
DITTO GENDERLESS WTW HSG 6 POS datasheet.pdf
OSC MEMS 8.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf